Evidence skutečných majitelů BD, SVJ

Od. 1. 1. 2018 dopadá na SVJ a bytová družstva nově povinnost nechat zapsat tzv. skutečné majitele do evidence skutečných majitelů, která vyplývá ze zákona o veřejných rejstřících ve znění novely č. 368/2016 Sb. Bytová družstva mají splnit tuto povinnost nejpozději do 1. 1. 2019, SVJ pak mají tuto lhůtu prodlouženou do 1. 1. 2021. Poplatek za podání návrhu na zápis v případě bytových družstev činí 1.000,- Kč, avšak pokud bude návrh na zápis podán do konce roku 2018, bude bytové družstvo od poplatku osvobozeno. Posoudíme, zda na Vás tato povinnost dopadá a pokud ano, vypracujeme návrh na zápis a zpracujeme všechny potřebné dokumenty, a to vše za fixní cenu 1.800,- Kč bez DPH.

Více informací naleznete v našem článku Povinnost SVJ a BD nechat zapsat do evidence skutečné majitele.

Evidence skutečných majitelů BD, SVJ
Nejnovější články

Smluvní pokuta místo kauce?

Novela občanského zákoníku znovu navrací možnost pronajímatelům sjednat smluvní pokutu. Ministerstva spravedlnosti a pro místní rozvoj věří, že se tím zlepší dostupnost nájemního bydlení většímu okruhu lidí. Doposud se totiž mohl pronajímatel chránit pouze pomocí kauce, která je pro řadu lidí velkou finanční překážkou.

Svůj právní názor na nastávající změny poskytl článku portálu Peníze.cz náš vedoucí právník Jan Eisenreich. V článku se dočtete, jak se liší smluvní pokuta od kauce, jaký mají oba nástroje účel a jak to všechno souvisí s náhradou škody.
SVJ Právník

Portál SVJPrávník nabízí specializované právní poradenství pro společenství vlastníků jednotek (SVJ) a bytová družstva. Rádi Vám pomůžeme s řešením právních problémů Vašeho společenství vlastníků.


Rychlý kontakt